Çatalca Peyzaj Bahçe Düzenleme Firması

Çatalca Peyzaj Bahçe Düzenleme

Çatalca peyzaj bahçe düzenleme firması, hayallerinizdeki bahçe düzenine kavuşmanıza yardımcı olur. Bahçeler bazen dinlenme alanları olurken, bazen de şehrin karmaşık havasından uzaklaşabileceğiniz alanlar olarak öne çıkar. Betonlaşmış şehirlere farklı bir hava katan bahçe düzenlemeleri, nefes alınacak ortamları, sizlerle buluşturur. Çatalca peyzaj bahçe düzenleme firmaları, bu aşamada yanınızda yer alır.

Bahçeniz harap bir haldeyse ya da bakımsızlıktan kullanamıyorsanız bu noktada profesyonel yardım almanız gerekir. Özenli bir dokunuşla çevresel uyuma sahip yeşil alanlara sahip olabilirsiniz. Sınırlarını kendiniz belirleyeceğiniz bu değişim, bambaşka yaşam alanlarına kavuşmanızı sağlar.

Bahçe tasarımının aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Çimlendirme için yapılan çalışmalar
 • Sulama sistemlerinin kurulumunun gerçekleşmesi
 • Bitki ve bitki topluluklarının bakımının yapılması
 • Süs havuzu ve çardak gibi ekstra düzenlemelerin yapılması
 • Ağaç dikimi ve bakımının gerçekleştirilmesi
 • Işıklandırma sistemlerinin kurulumu

Çatalca Çevre ve Bahçe Düzenleme Hizmetleri

Çatalca PeyzajÇatalca çevre ve bahçe düzenleme hizmetleri, bahçenin sıfırdan kurulumu ya da var olan bahçenin yeniden dekore edilmesi kapsamında yer alan hizmetlerdir. Bu noktada yapılan düzenlemelerin çevre ile uyum göstermesi ve işlevsel olması oldukça önemlidir. Çeşitli bitkilerin kullanıldığı bahçeler hem estetik açıdan hoş hem de sağladığı oksijen ile işlevsel olur.

Bahçenizi daha işlevsel bir hale getirmek ister misiniz? Göze hoş gelen ve aynı zamanda işlevsel olan bahçeler için deneyimli bir ekiple koordine şekilde çalışmanız gerekir. İlk aşamada yapılan çimlendirme uygulamaları, bahçenizin genel görünümü için atılacak ilk adımdır. Sonrasında, sulama sitemleri kurularak hem estetik hem de işlevsel kullanımlı bir alan oluşturulmuş olur.

Kişilerin özel beklentilerine uygun olarak, bahçe içinde farklı süs malzemeleri ve dekorasyon fikirlerinden de yararlanılabilir. Bu şekilde hem hobi alanı olarak kullanılabilecek hem de hoş vakit geçirilebilecek bir alana kavuşabilirsiniz.

Çatalca Hazır ( Rulo ) Çim Uygulaması

Çatalca hazır (rulo) çim uygulaması, özel olarak üretilen çimlerin farklı tekniklerle istenilen bölgelere serilmesine verilen isimdir. Hazır çim uygulamaları, peyzaj uygulamalarının en önemli unsurları arasında yer alır. Teknolojik gelişmelerle desteklenen çim uygulamaları, bahçelerin daha yeşil ve düzenli görülmesini sağlar.

Sıcak aylarda çim ekimi oldukça riskli bir uygulamadır. Bu noktada hazır çimlerden yararlanmak, pratik bir kullanım sağlar. Yılın her ayı, hazır çimleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çim serilecek bölgelerde, biçimlendirme uygulamaları da oldukça önemlidir. Henüz dikilme aşamasından, son aşamasına kadar şekillendirme uygulamalarına da aynı oranda özen gösterilmelidir.

Hazır çim uygulamalarında, bahçenizin şekline ve boyutuna uygun olan malzemelerden yararlanmalısınız.

Çatalca Bahçe Otomatik ve Damlama Sulama Sistemleri Kurulumu

Çatalca bahçe otomatik ve damlama sulama sistemleri kurulumu ile bitkilerin ihtiyacı olan su, belirli aralıklarla verilebilir. Kurulum şu unsurların birleşiminden meydana gelir:

 • Sistem kontrolü ve zamanlaması için kontrol ünitesi
 • Kontrol ünitesinin verdiği sinyalle çalışan Solenoid vana
 • Vana ve ünite arasındaki bağlantıyı sağlayan kablo
 • Basınçlı su bulunan alan
 • Sprey ya da rotor şeklinde bulunan sprinkler
 • Boru montaj malzemeleri
 • Kontrol ünitesi

Tüm bu unsurların bir araya gelmesi ile otomatik ve damlama sulama sistemlerinin kurulumu gerçekleştirilebilir.

Çatalca Drenaj Yapımı ve Yalıtım İzolasyon

Çatalca drenaj yapımı ve yalıtım izolasyon ile peyzaj uygulamasının yapıldığı alanda, su yalıtımı gerçekleştirilir. Peyzaj uygulamaları ilk kurulduğunda oldukça sağlam yapılardır. Zamanla uygun drenaj yapısı bulunmayan uygulamalarda zayıflama başlar. Bu durum, bahçe düzenlemelerinde hem işlevsellik hem de estetik açısından bozulmalar meydana geldiğini gösterir.

Temel ve yapısal bütünlüğün aynı oranda korunması, peyzaj uygulamalarda oldukça önemlidir. Daha fazla koruma sağlaması adına, yapılan bahçe düzenlemelerinde sıklıkla drenaj ve yalıtım izolasyon tercih edilir.

Doğru drenaj sistemleri, fazla yağmur ya da kar gibi yağması gibi doğal olaylarda üstün koruma sağlar. Su, yapıdan başka bir yere taşınır. Bu şekilde olası su baskınlarının ve yapının bozulmasının önüne geçilmiş olur.

Çatalca Ağaç Budama Sökme ve Dikme

Çatalca ağaç budama sökme ve dikme işlemleri uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde bahçe düzenlemelerinde istenen görünüm kolay şekilde yakalanır. Profesyonel şekilde yapılan bu işlemde, ağaç sökme ve dikme makinelerinden yardım alınır. Ağaçların uyumlu şekilde bir araya gelmesi, bahçenize estetik ve göze hoş gelen bir görünüm kazandırır.

Ağaç budama işlemleri;

 • Proje
 • Planlama
 • Uygulama aşamalarından meydana gelir.

Seçilen ağaçların türü ve ebatlarına göre ağaç taşıma makinelerinden yardım alınmaktadır.

Çatalca Bahçe Panel Jilet Çit Yapımı ve Bakımı

Çatalca bahçe panel jilet çit yapımı ve bakımı bahçe duvarları olmadan, korunaklı bir alan sağlar. Bahçenin alanına bağlı olarak, farklı ebatlarda çit dikimi yapılır. Bu aşamada eğer istenirse sarmaşık ya da farklı ağaçlarla çitler kapatılabilir.

Panel sistemlerinde karşılaşabileceğiniz tek bir sorun bulunur. Bu sorun, panel çitlerindeki vidaların zamanla gevşemesidir. Bir anahtar ya da matkabın yardımıyla kısa sürede bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Tozlanan panel çitlerini tazyikli su ile haftada bir kere yıkamanız yeterli olacaktır.

Çatalca Bahçe Ağaç ve Çiçek İlaçlama

Çatalca Peyzaj FirmasıÇatalca bahçe ağaç ve çiçek ilaçlama ağaç köklerinin daha fazla güçlenmesine yardımcı olur. Ağaçları çevrelerindeki zararlı haşerelerden korur. Eğer bahçede meyve ve sebze dikimi yapılmışsa bu aşamada ilaçlama işlemleri bir zorunluluk haline gelir.

Yağmur ve dolu gibi doğal olaylardan korumak istediğiniz ağaçlar için de ilaçlama çalışmalarının önemi oldukça büyüktür. Ağaç ilaçlama için en doğru zaman, ağacın türü ve istediği ilaçların belirlenmesinin hemen arkasıdır.

Ağaçları farklı haşerelerden korumak adına, henüz haşereler bulaşmadan ilaçlama işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Her ağaç için ilaçlama mevsimi de farklıdır.

Çatalca Bahçe Aydınlatma Kurulumu ve Bakımı

Çatalca bahçe aydınlatma kurulumu ve bakımı hizmeti, aydınlatma konusunda profesyonel hizmet sunar. Aydınlatma sistemlerinin kurulumuna başlamadan önce, mutlaka gerekli proje ve hazırlıklar yapılmalıdır.

Farklı aydınlatma çeşitleri, bahçenize sıcak bir hava katar. Daha kaliteli vakit geçirebileceğiniz alanlar meydana çıkmış olur. Bunun gibi park ve bisiklet yollarında da mutlaka aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Çatalca Periyodik Bahçe Bakım Hizmetleri

Çatalca periyodik bahçe bakım hizmetleri, hayalinizdeki bahçeye kavuşmanızın ardından yapılan tüm bakım işlemlerini kapsar. Bahçenizdeki estetik görünümün yıllar içinde kaybolmaması ve dış etkenlere karşı korunması adına, periyodik bahçe bakım hizmetleri büyük önem taşır.

Bahçeye uygulanacak bakım, profesyonel şekilde yapılmalıdır. Bilgi ve donanımı yeterli olan kişiler tarafından yapılması gerekir. Yetersiz bilgiyle yapılan çalışmalardan, memnun kalmanız oldukça zordur.