Bahçeşehir Peyzaj Firması Bahçe Tasarım ve Uygulama Düzenlemesi

Bahçeşehir Peyzaj

Bahçeşehir peyzaj ile kaliteli bir alan tasarımına sahip olmak mümkündür. Sanatın adeta bir dalı olan peyzaj, çevre düzenlemesi olarak da nitelendirilmektedir. Bulunduğu alana uygun çevre düzenlemesi ile daha iyi ve hoş bir görüntü elde etmek amaçlanmaktadır. Sizlerin istekleri ve alanında uzman ekiplerimizin ortak çalışması sonucu ortaya çıkan sonuç herkesi memnun etmektedir. Bahçe tasarımı için birçok işlemi barındıran hizmetlerimiz ihtiyaca bağlı olarak ön plana çıkmaktadır. Tam olarak bilinmediğinden peyzaj nedir ve nasıl yapılır soruları sorulmaktadır.

Peyzaj, yaşanılan ev dışı alanı yani bahçeyi daha keyifli hale getirmek olarak nitelendirilebilmektedir. Bahçe yeşil bir alana sahip olabileceği gibi farklı malzemelerden oluşan ilginç tasarımları da sizlere sunabilmektedir. Peyzaj işlemi bu nedenle alanın şartlarına göre şekillenme becerisine sahip bir işlemdir. Adeta sanatın bahçenize taşınmasını sağlayan peyzaj işlemi Bahçeşehir ’de de isteklerinizi gerçekleştirmektedir.

Sky Peyzaj firması ile sizde bahçe peyzaj düzenlemeleri için İstanbul Bahçeşehir ilçemizde tam aradığınız hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizleri arayarak ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul’un öne çıkan ilçelerinden biri olan Bahçeşehir peyzaj işlemlerini yapan firmamız site, villa gibi pek çok yerde peyzaj işlemini gerçekleştirebilmektedir. Peyzaj işlemi sanıldığından çok daha geniş bir anlamı ifade ettiğinden isteklere de açıktır. Kullanılacak malzemeler, özgün tasarımlar elde etmek için birçok uzman ile çalışılmakta ve en iyi sonuca ulaşmak amaçlanmaktadır. Bunların içerisinde düzenleme, ışıklandırma gibi işlemler de bulunmaktadır. Şartlara ve isteklere bağlı olarak peyzaj sürecini canlandırmak ve çeşitlendirmek mümkündür.

Bahçeşehir Bahçe Düzenleme

Bahçeşehir Bahçe Düzenleme Firması

Bahçeşehir Peyzaj Bahçe Düzenlemesi

Bahçeşehir peyzaj düzenlemesi işlemlerini anlamak için öncelikle peyzaj düzenlemesi nedir sorusunu cevaplamak gerekmektedir. Bina dışı alanın tasarım ile yeni bir şekle kavuşturulması işlemine peyzaj demek mümkündür. Peyzaj düzenlemesi bir işlemler bütünü olduğundan içerisindeki işlemler, gelişen teknoloji ve tasarım zevkine bağlı olarak gün be gün değişim göstermektedir. Aynı zamanda bahçe düzenlemesini isteyen sizlerin de fikirleri alınarak ortak bir sonuç elde etmek amaçlanmaktadır.

Oldukça küçük aksesuarlar ile bir peyzaj tasarımı elde edilebileceği gibi çok daha büyük ebatlı malzemelerden de etkili sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Bahçeşehir peyzaj işlemleri için birden fazla alternatif bulunmaktadır. Bu işlemler ihtiyaca göre seçilmektedir. Örnek olarak bir kafe veya restorana dikey bahçe uygulaması yapılabildiği gibi bir eve de bahçe çit yapımı tercih edilebilmektedir. Yapılan alan ve alanın şartları tasarımı belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Eski bir görüntü elde etmek isteyenler olduğu gibi çok daha modern bahçe tasarımları da söz konusudur. Yapılacak işlemler kadar bir peyzaj üslubu seçmek de gerekmektedir. Uzman ekibimiz işlem sonrasını görme becerisine sahip olduğundan sizler için en iyi sonucu sunmayı amaçlamaktadır. Belirlenen süre sonrasında elde edeceğiniz bahçeniz adeta yeniden doğacaktır.

Peyzaj tasarımlarının istenildiğinde değiştirilmesi de mümkündür. Bu sayede peyzaj bahçe düzenlemesinde yeniliklere gidilebilmektedir. Peyzaj düzenlemelerinde yapılan değişiklikler bina tasarımını da etkilemekte ve dikkat çekici hale getirmektedir. Aynı zamanda düzenli ve özenle tasarlanmış bir bahçe bir ev için de ofis için de tercih sebebi olmaktadır.

Bahçeşehir ‘de Bahçe Düzenlemesi Yapan Firmalar

Bahçeşehir ‘de bahçe düzenlemesi yapan firmalar bulunmaktadır. Doğru firma seçimi yaparken bu nedenle özen gösterilmelidir. Bahçeşehir ‘de ev, iş yeri gibi alanlarda bahçe düzenlemesi yapılacak ise burada referanslar etkili olmaktadır. Bir peyzaj firmasının web sitesi olması ve referansları bilgi vermektedir. Özellikle referansların da güvenilir ve yeterli olması o peyzaj firması açısından oldukça avantajlı olmaktadır. Aynı zamanda iletişim kurarak en doğru bilgiler de edinilebilmektedir. Neden biz sorusunu da bu aşamada sormanız mümkündür:

 • Sahip olduğunuz alanın şartlarını belirleyerek buna uygun tasarımlar gerçekleştirmekteyiz.
 • Doğru, abartısız ve bütçeyi sarsmayacak rakamları hedef almaktayız.
 • Ekibimizin kalitesi ve deneyimleri nedeni ile bahçenizi onlara kolaylıkla emanet edebilirsiniz.
 • Kullanılan malzemelerin çeşitliliği bahçelerin benzerliğinin önüne geçerken, size özel bir tasarım elde edilmesini mümkün kılmaktadır.
 • Kullanılan üst kalite malzemeler nedeni ile peyzaj tasarımından en iyi sonucu almanız mümkündür.
 • Peyzaj bahçe düzenlemesi sonrasında firmamız gereken düzenli bakımı önceden belirlenen bu düzeni aksatmadan gerçekleştirmektedir.
Bahçeşehir Peyzaj Firması

Bahçeşehir Peyzaj Firması

Villa Bahçe Düzenlemesi

Villa bahçe düzenlemesi için yapılması gereken işlemler bir sıraya sahiptir. Bu nedenle bahçe düzenlemesi yapan uzmanların her birinin belli bir sırada görevi bulunmaktadır. Öncelikle alan incelemesi önem kazanmaktadır. Bahçeşehir peyzaj işlemleri bir villaya yapılacak ise bina dışında kalan alanın ölçümleri alınır ve ardından bu ölçümler üzerinde birtakım hesaplamalar yapılır. Elbette bu aşamada bütçe çıkarılacaktır ve buna uygun ekleme ve çıkarmalar yapılması da gerekebilecektir.

Kağıt üzerindeki tüm süreç tamamlandıktan sonra villa bahçe düzenlemesine somut olarak başlamak mümkündür. Yapılacak işlemler doğru sıra ile tamamlanmaktadır. Belirlenen günlerde yapılan çalışmalar yine belirlenen takvimin dışına çıkmamaktadır. Uzman ekibimiz belirlenen süreyi aşmadan size en doğru zamanda bahçenizi teslim etmektedir.

Tüm işlemler iletilen süreye uygun olarak yapıldıktan sonra düzenli olarak bakım işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Peyzaj doğal bitkilerden oluştuğunda düzenli bakım bahçenin süregelen kalitesi için oldukça önemlidir. Ancak aynı zamanda yapay bitki alternatifleri de bulunmaktadır. Bahçe düzenlemelerinde her ikisinin de kullanımı görülmektedir.

Bahçeşehir Peyzaj Çalışmaları Nelerdir?

Bahçeşehir peyzaj çalışmaları nelerdir sorusu merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Özellikle peyzajın içeriğinde neler bulunduğunu merak edenler söz konusudur. Sky peyzaj çalışmaları içerisinde yer alan tüm işlemler her bahçeye yapılmamaktadır. İhtiyaçlar, istekler ve planlananlar ortak bir çerçevede buluşur ve en gerekli olan çalışmalar gerçekleştirilir. Bahçeşehir peyzaj işlemleri bunlar ile birlikte çok daha fazlasına da sahiptir:

 • Işıklandırma işlemleri
 • Bahçe sulama sistemleri oluşturma
 • Düzenli bahçe bakımı sistemleri
 • Dikey bahçe uygulaması
 • Bahçe şelaleleri ve süs havuzları
 • Uygun bitki çeşitleri seçimi ve temini
 • Hazır rulo çim eklentileri
 • Dekoratif taş seçimi ve eklenmesi gibi pek çok işlem peyzaj düzenlemesi sürecinin bir parçasıdır.